Przejdź do treści głównej

Jakie nowe prawo zamówień publicznych? Weź udział w dyskusji!

autor(ka): Ignacy Dudkiewicz, ngo.pl
2018-08-09, 09:59
Ignacy Dudkiewicz, ngo.pl
NGO.pl: Od 2017 roku trwają rządowe prace nad nowym brzmieniem Prawa zamówień publicznych. Obecnie trwają konsultacje założeń do nowej ustawy. Warto już teraz zabrać głos w tej sprawie.

Stosowanie Prawa zamówień publicznych przez organizacje wiąże się z wieloma rozmaitymi wyzwaniami i problemami. Dotyczą one – z jednej strony – świadomości i otwartości zamawiających – przede wszystkim instytucji publicznych – na stosowanie klauzul społecznych, dzięki którym przy okazji realizacji zamówienia można również osiągać ważne cele społeczne. Z drugiej – przygotowania samych organizacji i przedsiębiorstw społecznych do korzystania z zamówień, startowania po nie i wydatkowania zdobytych z nich pieniędzy.

 

 

Skoro więc rząd pracuje nad nowymi przepisami – w obrębie których, jak zwykle w przypadku zamówień publicznych, perspektywa organizacji i korzyści społecznych dla rozmaitych grup osób wykluczonych nie jest wcale szczególnie brana pod uwagę jako kluczowa – warto, by usłyszał głos społeczników i społeczniczek, którzy są gotowi z nich korzystać. A także głos samorządów, które bardzo często korzystają z przepisów o zamówieniach publicznych.

A ponieważ jest to temat interesujący najróżniejsze sektory, do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli administracji centralnej, samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Zapraszamy również Was! Czekamy na Wasze głosy (maks. 4500 znaków) wraz ze zdjęciem wysyłane na adres .

 

Ignacy Dudkiewicz – redaktor naczelny Publicystyki portalu ngo.pl


Czym żyje III sektor w Polsce? Jakie problemy mają polskie NGOJakie wyzwania przed nim stoją. Przeczytaj debaty, komentarze i opinie. Wypowiedz się! Odwiedź serwis opinie.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia społeczna
  • ekonomizacja
  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • społeczeństwo obywatelskie
  • wspieranie organizacji
  • wspieranie przedsiębiorczości
  • współpraca z administracją