Przejdź do treści głównej

Draginjo! Nie jesteś sama!

autor(ka): Ignacy Dudkiewicz, ngo.pl
2018-08-01, 10:07
DUDKIEWICZ: To nie jest tekst o atakujących Draginję Nadażdin i absurdalności ich argumentów. To tekst o tym, że Draginja nie jest sama. Cieszymy się, że jest z nami.

To nie będzie tekst o tym, jak politycznie motywowane i medialnie nakręcane ataki na szefową Amnesty International Polska, Draginję Nadażdin, są nietrafione, niesłuszne i zwyczajnie brzydkie – wystarczająco wiele o tym już napisano, a przywoływanie ich treści lub nazwisk ich twórców tylko by dodatkowo je dowartościowało.

To nie będzie tekst o tym, jak bardzo Draginja ma prawo czuć się w Polsce u siebie – to oczywiste dla każdego i każdej, kto nie myśli w kategoriach narodowego szowinizmu.

To nie będzie tekst o tym, jak wiele Draginja zrobiła dla ochrony praw obywatelskich i człowieka w Polsce i Europie, jak ważną jest postacią sektora, jak ekspercką wiedzą dysponuje – czyny mówią za nią same. Nikt nie musi tłumaczyć, że nie jest wielbłądem.

Ten tekst to tylko i wyłącznie akt solidarności. To tekst tylko i wyłącznie o tym, że Draginja nie jest sama. Że ma nasze wsparcie. Że ogromnie cieszymy się, że jest z nami. Że zawsze jest tutaj u siebie. Że ogromnie doceniamy jej pracę.

I że solidarność w wypadku podobnych ataków jest naprawdę potrzebna.

 

Ignacy Dudkiewicz – redaktor naczelny Publicystyki portalu ngo.pl


Czym żyje III sektor w Polsce? Jakie problemy mają polskie NGOJakie wyzwania przed nim stoją. Przeczytaj debaty, komentarze i opinie. Wypowiedz się! Odwiedź serwis opinie.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 28 11

Skomentuj

KOMENTARZE

  • polecam ~gonzo 03.08.2018, 11:22 wywiad z P. Mazurkiem , obnażył oczywiście w przenośni tą panią , brak słów ODPOWIEDZ
  • KKE ~Karol "Karol" Ejgenberg 01.08.2018, 07:00 Gdzie się można dopisać do protestu przeciw atakom na Draginję? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • prawa człowieka
  • prawa obywatela
  • społeczeństwo obywatelskie
  • standardy, etyka
  • współpraca między organizacjami