Przejdź do treści głównej

Czy NGO są „wsobne”? Zapraszamy do debaty!

autor(ka): Ignacy Dudkiewicz, opinie.ngo.pl
2017-06-07, 12:50
NGO.pl: Solidarność wewnątrz sektora to jedno. Drugie to umiejętność współpracy i dialogu z innymi środowiskami. Czy jako NGO ją mamy? Czy w ogóle jej do czegokolwiek potrzebujemy?

Tak naprawdę, brakuje na ten temat twardych danych. Próżno szukać informacji, jak wiele organizacji pozarządowych współpracuje z rozmaitymi grupami i środowiskami społecznymi – artystycznym, sędziowskim, prawniczym. Co nieco wiemy o współdziałaniu NGO ze środowiskiem akademickim. Trochę więcej – o współpracy z dziennikarzami. Najwięcej – z samorządami. Ale czy nawet w tym wypadku naprawdę umiemy ocenić współpracę III sektora ze środowiskiem samorządowym (które przecież ma swoich przedstawicieli, chociażby w postaci takich instytucji jak Związek Miast Polskich etc.), czy tylko z poszczególnymi jednostkami i urzędami?

 

 

To istotne pytania. Czy i na ile środowisko trzeciego sektora jest „wsobne” i zainteresowane przede wszystkim sobą? Na ile potrafi współpracować jedynie na swoim poletku? Czy umie i chce współpracować z innymi środowiskami? Czy potrafimy wchodzić w sojusze, które mogłyby pomóc w załatwieniu ważnych dla nas spraw? Wreszcie: czy potrafimy korzystać z wiedzy i optyki innych grup społecznych? Te wszystkie kwestie – jak się zdaje – nabierają szczególnej wagi obecnie, gdy obserwujemy wzrost podziałów i napięć w polskim społeczeństwie.

Dlatego zapraszamy do dyskusji!

 

MASZ ZDANIE? CZEKAMY NA WASZE GŁOSY (MAKS. 4500 ZNAKÓW) PLUS ZDJĘCIE NA ADRES: 

 

Ignacy Dudkiewicz - redaktor serwisu opinie.ngo.pl


Czym żyje III sektor w Polsce? Jakie problemy mają polskie NGOJakie wyzwania przed nim stoją. Przeczytaj debaty, komentarze i opinie. Wypowiedz się! Odwiedź serwis opinie.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • standardy, etyka
  • wspieranie organizacji
  • współpraca między organizacjami
  • współpraca z administracją
  • współpraca z biznesem
  • współpraca z uczelniami